Prezenty świąteczne wymagają sporo wysiłku. Podarunek powinien przecież być wyjątkowy i dobrze przemyślany. Trzeba dobrze zastanowić się nad tym, co najlepiej podarować drugiej osobie. Szczególnie problematyczne może być znalezienie czegoś odpowiedniego dla własnych rodziców. Zwykle zapytani o to, co mogłoby im się przydać, odpowiadają, że niczego nie potrzebują. Co w takim razie warto kupić? Co sprawdzi się jako prezent? Poznaj nasze propozycje!

 

Weekend w spa

 

Czasami prezenty niematerialne sprawdzają się najlepiej. Jeśli Twoi rodzice należą do osób, które same o sobie mówią, że mają już wszystko, to być może nadeszła pora, żebyś podarował im coś wyjątkowego. Ciekawym pomysłem jest wybranie vouchera na kameralny wyjazd tylko we dwoje. To doskonała propozycja dla małżeństw, które zwykle nie mają zbyt dużo czasu dla siebie. Taki voucher może być dla nich doskonałą motywacją do tego, by nareszcie spędzić ze sobą trochę czasu. By wycieczka do ośrodka ze spa była dopięta na ostatni guzik, przydadzą się odpowiednie fundusze. W takim razie powinieneś przedyskutować sprawę z rodzeństwem i zebrać wspólny budżet. Jeśli nie masz takiej możliwości, to warto rozważyć też pożyczki osobiste. To najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto chciałby kupić droższy prezent samodzielnie i bez składania się na niego z innymi osobami.

 

Nowoczesny ekspres do kawy

 

Automatyczne ekspresy do kawy wciąż są pewną nowinką technologiczną i niewiele osób może pochwalić się tym, że są właścicielami takiego urządzenia. Z pewnością takie ekspresy pozostawiają daleko w tyle ekspresy na kapsułki. Wynika to z prostego faktu – automaty dają dużo więcej możliwości wpływania na smak kawy. W przypadku każdego napoju można indywidualnie ustalić jego moc i wielkość. Można manipulować przy proporcji wody i mleka oraz zadecydować, jakiej grubości ma być pianka. Pewną nowinką jest też możliwość połączenia ekspresu do kawy ze smartphonem. Dzięki niemu można włączyć go i wybrać swoją ulubioną kawę nie podchodząc do urządzenia. To ogromne ułatwienie, które pokocha każdy kawosz. Tutaj trzeba jednak pamiętać, że automaty dobrej jakości są dość drogie. Z tego powodu bardzo możliwe, że przyda Ci się pożyczka osobista. W wypadku ekspresów do kawy pamiętaj, że warto dopłacić za jakość urządzenia. Lepiej będzie wydać więcej, ale mieć lepszy sprzęt. To inwestycja na długie lata, więc dobrze jest o nią odpowiednio zadbać.

 

Profesjonalna sesja zdjęciowa

 

Ciekawym pomysłem na prezent może być voucher na sesję zdjęciową. Sesja zawsze może być miłą pamiątką dla każdego, kto jeszcze nigdy dotąd nie miał przyjemności wziąć udziału w takim przedsięwzięciu. Miłą niespodzianką może też być zaaranżowanie sesji w jakimś wyjątkowym stylu. Pomysłów na to jest bardzo dużo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzice mieli okazję wziąć udział w romantycznej sesji jak narzeczeni. Taki prezent z pewnością na długo zapadnie im w pamięci i pozostaną po nim piękne zdjęcia, które będzie można wydrukować na płótnie i zawiesić na ścianie.