W zależności od rodzaju wykonywanego zawodu akcesoria przydatne mężczyźnie w pracy mogą się nieco od siebie różnić, ale i wśród nich można natknąć się na takie najbardziej uniwersalne, które nie tylko są praktyczne, ale również dodają klasy i profesjonalizmu każdemu mężczyźnie, który je posiada. Należą do nich między innymi teczka męska, zegarek czy wieczne pióro. 

Miejsce na dokumenty, laptopa i inne gadżety 

Wcale niekoniecznie trzeba być urzędnikiem, aby docenić praktyczność i funkcjonalizm męskiej teczki. Co prawda do niedawna kojarzyła się ona przede wszystkim właśnie z profesją urzędnika, ale obecnie jest to akcesorium, które służy wykonawcom również wielu innych zawodów. Mało tego, posiadacze tego niezwykle eleganckiego gadżetu mogą liczyć na to, że otoczenie odbierze ich jako poważnych i solidnych kontrahentów – w końcu porządnej teczki nie nosi byle kto – jest to dodatek profesjonalnego i poważnego mężczyzny, który swoją pracę wykonuje sumiennie i solidnie. 

Teczka męska adekwatna do osobistych preferencji 

W sklepach można znaleźć szeroki wybór tego rodzaju teczek. Różnią się one nie tylko wielkością, ale również rodzajem zastosowanego materiału, kolorem czy ilością praktycznych kieszeni i przegródek. Bardzo ważne jest, aby dopasować ją ściśle do swoich potrzeb. Przede wszystkim trzeba dobrze wybrać wielkość teczki – być może będzie nam służyć nie tylko do noszenia notesów, zeszytów i tableta, ale również większych dokumentów czy nawet laptopa. Kluczowy jest więc rozmiar oraz dodatkowe kieszenie i przegrody, które pomieszczą inne ważne i przydatne w pracy biurowej akcesoria, takie jak ładowarki, pendrivy, długopisy i ołówki, powerbanki czy breloki z kluczami. 

Z rączką, na pasku, a może jako plecak?

Teczka męska może być przede wszystkim noszona w ręce za krótką rączkę, ale z powodzeniem można również wybrać model z dłuższym paskiem i nosić ją przerzuconą przez ramię. Niektóre z nich posiadają także możliwość zapięcia w takich sposób pasków, aby teczkę można było nosić w formie plecaka – jest to szczególnie wygodne, gdy bywa ona bardzo ciężka. 

Na jaki fason teczki męskiej się zdecydować?

To praktyczne i dodające prestiżu akcesorium może przybierać bardzo różne fasony. Klasyczna teczka męska to prostokątna listonoszka lub prosta skórzana aktówka, ale poza tym różnią się one także dodatkami oraz rodzajem wykończenia. Warto również zwrócić uwagę na kolor wybranej teczki – najbardziej uniwersalne są czarne, ale również świetnie prezentują się te w odcieniach brązu. Fason oraz kolor powinny być podyktowane przede wszystkim naszymi osobistymi preferencjami.

Skórzana czy może z tworzyw sztucznych?

Skórzana teczka męska to kwintesencja elegancji i profesjonalizmu. Możemy być również pewni, że taki gadżet będzie nam służył wydajnie przez długie lata, a ewentualne oznaki użytkowania tylko będą dodawać jej uroku. Jednak zamiast skórzanej teczki można również wybrać taką z ekologicznych tworzyw sztucznych. Są one lekkie, praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości, jednak ich trwałość jest zdecydowanie krótsza.