Nie masz pomysłu, jak spędzać wolny czas w sposób ciekawy i pełen pasji? Znajdź hobby, które będzie dla Ciebie inspiracją do rozwoju i dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Rękodzieło

To bardzo pojemna kategoria i może obejmować zarówno robótki na szydełku, jak i prace plastyczne. W ostatnim czasie popularną formą rękodzieła jest wyplatanie makram. Są to ozdoby zwykle wieszane na ścianie wykonane metodą zaplatania sznurów. Tego rodzaju ozdoby wykorzystuje się często jako kwietniki wiszące, które stanowią bardzo oryginalną i stylową dekorację. Aby rozpocząć swoją przygodę z wyplataniem makram, potrzebne będzie zgłębienie wiedzy na temat technik plecenia. Można się ich nauczyć z Internetu lub skorzystać z warsztatów lub kursów organizowanych w większych miastach. Ponadto będziemy potrzebować sznurek pleciony oraz dodatkowe akcesoria takie jak drewniany, gładki patyk czy drewniane kółko. A cała reszta zależy już od naszej inwencji twórczej i wyobraźni.

 

Survival

To z kolei hobby dla osób żądnych przygód i adrenaliny. Jest to nic innego jak sztuka przetrwania w trudnych warunkach, która wymaga zarówno wiedzy, jak odpowiedniego przygotowania mentalnego oraz ekwipunkowego. Zanim więc wyruszymy w dzicz na swoją pierwszą przygodę, należy zdobyć wiedzę teoretyczną czytając książki, blogi oraz uczestnicząc w szkoleniach.

Następnie należy przygotować sprzęt i akcesoria. Kluczowy będzie dobrej jakości wodoodporny plecak taktyczny z kieszeniami i przegródkami, w których wygodnie schowamy wszystkie niezbędne przedmioty i akcesoria. Ponadto niezbędna będzie dobrej jakości latarka z wytrzymałą baterią, najlepiej nieprzemakalna, a także zestaw noży i narzędzi. Warto poszukać tzw. multitoola, czyli scyzoryk wyposażony w komplet mininarzędzi ukrytych w jednym przedmiocie.

W wyposażeniu survivalowca powinien znaleźć się śpiwór, karimata, menażka, zapałki sztormowe, a także tabletki do uzdatniania wody czy koc termiczny. Taki ekwipunek będzie się wiązał z dość sporą inwestycją, bo takie wyposażenie może nas kosztować od 1.000 do 2.000 zł. Jednak sprzęt ten posłuży nam na długi czas i pozwoli czerpać maksimum satysfakcji z nowej pasji. Jeśli brakuje nam środków na zakup niezbędnych elementów wyposażenia, pomocne mogą być szybkie kredyty.

 

Gry planszowe

Jedni uważają to za sposób na nudę, dla innych to prawdziwa pasja. Kolekcjonowanie planszówek i gra może okazać się niezwykle fascynującym hobby, które nie tylko pozwoli zająć sobie wolny czas, ale również będzie sposobem na przeniesienie się do zupełnie innego, magicznego świata, z dala od codziennych trosk i obowiązków. Planszówki cieszą obecnie coraz większą popularnością, więc z powodzeniem znajdziemy również innych pasjonatów, z którymi będziemy mogli wymieniać się naszymi doświadczeniami. Koszt jednej gry planszowej może wahać się od 50 do 200 zł, warto więc przewidzieć taki wydatek w swoim miesięcznym budżecie domowym.

Warto pamiętać, że hobby powinno przede wszystkim sprawiać radość i dawać satysfakcję, gdyż tylko uczyni nas szczęśliwymi i spełnionymi.

Sprawdź również: modne ubrania marki levis