Rzadkie, cienkie włosy i zakola to prawdziwa zmora wielu osób. Brak bujnej czupryny może obniżać pewności siebie i rodzić kompleksy, które negatywnie wpływają na samoocenę. Na szczęście istnieją sposoby na zagęszczenie włosów, dzięki czemu możemy uzyskać satysfakcjonujące efekty widoczne gołym okiem. Dziś opowiemy o tym, jakie metody zagęszczania włosów warto rozważyć.

Dopinki, czyli klipsy

Jedną z najpopularniejszych metod zagęszczania włosów jest wykorzystanie specjalnych klipsów, za pomocą których dopina się małe kępki włosów do naturalnych pasemek. Fryzura w ten sposób wygląda naturalnie i daje efekt zwiększonej objętości włosów. Należy pamiętać, że minusem tej metody jest fakt, iż klipsy należy ściągać na noc, a także przed myciem włosów. Niemniej jednak dopinki to jedna z najtańszych metod zagęszczania włosów, dlatego cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Za jedną dopinkę z naturalnych włosów zapłacimy około 10-15 zł, natomiast w przypadku inwestycji w klipsy na całą głowę musimy liczyć się z kosztem ok. 200-300 zł.

 

Microringi

Kolejną metodą często wybieraną przez klientów są tzw. microringi, które działają podobnie jak klipsy z tą różnicą, że mocowane są do pasemek naturalnych włosów na stałe, a przynajmniej na około 5 miesięcy, podczas których bez problemu utrzymują się na włosach, dając efektem naturalnie bujnej fryzury. Koszt zagęszczania włosów za pomocą microringów to ok. 400-600 zł w zależności od ilości pasemek.

 

Ultradźwięki

Zagęszczanie włosów za pomocą ultradźwięków pozwala trwale przyczepić dopinki do naturalnych pasemek włosów. Ta rewolucyjna metoda cieszy się popularnością z uwagi na fakt, iż nie wpływa ona negatywnie na strukturę włosów, a także nie osłabia kondycji skóry głowy. Zaletą stosowania ultradźwięków do zagęszczania jest również kwestia naturalnego wyglądu fryzury oraz praktycznie niewyczuwalnych łączeń. Metoda ta jest dość kosztowna, bo za zabieg zapłacimy od 1.500 do 2.500 zł.

 

Implanty

Na koniec chcemy zaprezentować metodę zagęszczania włosów za pomocą implantów, która jest metodą chirurgiczną i polega na wszczepieniu w skórę pacjenta sztucznych włosów, dzięki czemu fryzura prezentuje się całkowicie naturalnie i praktycznie nie do wychwycenia jest fakt, iż gęsta czupryna jest wynikiem ingerencji chirurgicznej. Cena przeszczepu jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od wykorzystanej techniki i może wynieść od 3.000 do nawet 20.000 zł.

 

Zagęszczanie włosów sposobem na lepsze samopoczucie

Dla wielu osób wygląd zewnętrzny ma ogromne znaczenie zarówno z zawodowego, jak i prywatnego punktu widzenia. Ci, którzy z powodu czynników genetycznych, chorób (na przykład łysienia) czy blizn nie mogą liczyć na naturalnie piękne włosy, w powyższych metodach zagęszczania mogą upatrywać szansy na lepsze życie, nawet jeśli będzie się to wiązało z dużą inwestycją. Czasem warto skorzystać z dodatkowego finansowania, jakim jest szybki kredyt, aby spełnić swoje marzenie o pięknym wyglądzie i lepszym samopoczuciu na co dzień.