Spędzanie czasu w domu może być świetnym relaksem i sposobem na oderwanie się od miejskiego zgiełku. To czas, który możemy wykorzystać na długo odkładane porządki czy mały remont. Jednak gdy zmuszeni jesteśmy przebywać w domu dłużej niż mamy na to ochotę, może dopaść nas nuda, a nawet frustracja. Jak sobie z tym poradzić, aby nie zwariować? Oto pięć gadżetów, które umilą Ci chwile w czterech ścianach.

Konsola do gier

To nieprawda, że konsola do gier to sprzęt wyłącznie dla dzieci oraz…mężczyzn. Wiele kobiet również uwielbia rozrywkę w formie gier konsolowych i chętnie same sięgają po tzw. pada, czyli urządzenie sterujace. Konsola do gier to atrakcja dla całej rodziny. Oprócz klasycznych gier RPG, możemy również zagrać w gry logiczne, sportowe czy muzyczne. Te dwa ostatnie rodzaje często zintegrowane są z dodatkowymi akcesoriami jak kamera i kontrolery czy mikrofon lub instrumenty, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna i, co ważne, aktywuje całe ciało. Wiele gier jest przewidzianych na kilku graczy, więc z powodzeniem możemy zorganizować sobie rodzinny turniej lub wieczór z przyjaciółmi z konsolą w roli głównej. Tak spędzony czas to nie tylko sposób na zabicie nudy, ale również okazja do tego, aby oderwać się od codziennych spraw i przenieść się do zupełnie innego, wirtualnego świata.

Wyciągarka do słodyczy

To gadżet idealny dla łasuchów, a wielu z nas z pewnością kojarzy go jako główną atrakcję dla dzieci na festynach czy w parkach rozrywki. Wyciągarka do słodyczy to nic innego, jak maszyna z przezroczystymi ściankami, która wypełnia się słodyczami, by za pomocą sterownika i ramienia zamontowanego w jej wnętrzu próbować wyciągnąć smakołyk. Oczywiście nie jest to takie proste zadanie i trzeba się sporo namęczyć, aby mechaniczna ręka w końcu chwyciła i szczęśliwie doprowadziła słodycz do szufladki, skąd będziemy mogli go wyciągnąć. 

Mini – zestaw treningowy

Jesli brakuje nam aktywności fizycznej i jednocześnie mamy w sobie wystarczająco dużo samozaparcia, by ćwiczyć w domu, takie akcesoria będą doskonałym sposobem na nudę. Nie musimy kupować drogiego sprzętu, który zajmuje cały pokój, aby stworzyć sobie mini siłownię. Wystarczy zakup pary hantli, sztangi, piłki gimnastycznej, gumy (tzw. mini – band) oraz karimaty, by móc we własnych czterech ścianach odbyć trening cardio, siłowy czy mentalny. 

Maszynka do warzyw i owoców

Lubisz gotować, a jeszcze bardziej dekorować potrawy? Zafunduj sobie maszynkę do warzyw i owoców, dzięki której stworzysz wyjątkowe, jadalne dekoracje w fantazyjnych kształtach. Taka maszynka wyposażona jest w kilka rodzajów różnych ostrzy, za pomocą których możesz wycinać paski, wstążki, zyzgaki i wiele innych wzorów z twardych warzyw i owoców. Zaskocz domowników lub gości na kolacji pięknymi sałatkami, które będą nie tylko smaczne, ale również pełne różnych kstałtów, a dania i desery oryginalnie udekorowane. 

Robot nie tylko dla dzieci

Interesuje Cię robotyka, ale nigdy nie miałeś okazji spróbować swych sił w programowaniu robotów? Teraz jest na to najlepszy moment. Na rynku dostępne są bowiem zestawy konstrukcyjno-programistyczne, za pomocą których możesz zbudować własnego robota i zaprogramować jego ruchy. To świetna zabawa, która urozmaici czas na wiele godzin, a gdy już uda Ci się skonstruować swjego pierwszego robota, poczujesz mnóstwo satysfakcji i zadowolenia.

Choć takie gadżety to często spory wydatek, na który nie każdy może sobie od ręki pozwolić, to jednak jest to inwestycja, która z pewnością korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie, nawet, jeśli do jej sfinansowania niezbędna będzie szybka chwilówka. 

Spędzanie czasu w domu wcale nie musi być nudne. Wystarczy odrobina kreatywności i kilka gadżetów do pomocy, aby nasz dom zamienił się w centrum rozrywki.