Australia znajduje się na drugim końcu globu. To około 14 000 km, które można przebyć samolotem lub statkiem. Oczywiście, droga powietrzna jest dużo szybsza i tańsza. Lot trwa około osiemnastu godzin. Na miejscu trzeba też pamiętać o innej strefie czasowej i słynnym jet lag’u. Najprawdopodobniej, uniknięcie go nie będzie możliwe. Jednak piękne widoki wynagrodzą tę niedogodność.

Wiza do Australii – ile trzeba czekać?

Żeby pojechać do Australii w celach turystycznych trzeba wyrobić sobie wizę. Wnioski nie są rozpatrywane przez Ambasadę Australii w Polsce. Należy je składać online przez formularz odsyłający do Ambasady na terenie Anglii. Wydanie wizy jest bezpłatne dla obywateli Unii Europejskiej. Czytając opinie na temat czasu jej wydania można znaleźć bardzo sprzeczne informacje. Są osoby, które wizę otrzymały po 10 minutach od złożenia wniosku online. Są też takie, które czekały 4 dni. Niestety, są też osoby, które na decyzję czekały 3 tygodnie. Według oficjalnych danych, wydawanie wizy nie powinno jednak trwać dłużej niż 5 dni.

 

Wakacje w Australii – jaki to koszt?

Wybierając się na wczasy na drugi koniec świata na pewno przyda się szybka gotówka. Cena wycieczki jest uzależniona od miejsca docelowego i planu podróży. Do Australii nie opłaca się lecieć na mniej niż dwa tygodnie. Można jednak znaleźć krótsze turnusy. Jednak musimy pamiętać, że wybierając się na sześć dni do Australii, dwa spędzimy w samolocie. Warto też wiedzieć, że wycieczki te planuje się z dużym wyprzedzeniem i jest ich tylko kilkanaście w ciągu roku. Jest to spowodowane wysoką ceną takiej podróży. Zazwyczaj, mieści się ona w przedziale 17 000 do 25 000 złotych za osobę. Należy jednak pamiętać, że górna granica ceny właściwie nie istnieje. Dobrze jest skorzystać z szybkiej gotówki i wpłacić zaliczkę na rezerwację, póki są wolne miejsca.

 

Co w cenie?

Podane kwoty są orientacyjne. Warto jednak wiedzieć, że obejmują one tylko zakwaterowanie, dojazd i opiekuna na miejscu. Wyżywienie to dodatkowe wydatki. W niektórych przypadkach hotel zapewnia śniadanie. Resztę posiłków kupuje się we własnym zakresie. Podróżnik musi też pamiętać o opłatach za bilety wstępu, przewodników, taksówki oraz ewentualne napiwki. Szybka gotówka będzie jak znalazł. Na pewno pomoże zamienić zwykłe wczasy w niezapomnianą przygodę. Może warto wybrać się w nią z drugą połową?

 

Zwiedzanie miast

Wycieczki, które obejmują zwiedzanie miast są tańsze niż te, które zakładają kontakt z przyrodą. Pobyt w Alice Springs, Adelaide, Melbourne, Brisbane, Ayers Rock, Uluru, Sydney kosztuje około 18 000 zł. Szybka gotówka wystarczy na pokrycie tego wydatku. Na tej wycieczce, niestety wcale nie uwzględnia się spotkania z australijskim folklorem i Aborygenami. Nie pozwala ona na dotarcie do prawdziwego serca tego dzikiego kontynentu. Australijskie miasta różnią się zdecydowanie od europejskich standardów, więc na pewno czas w nich będzie przygodą.

 

Połączone zwiedzania

Droższe, czyli około 20 000 zł za osobę, są wycieczki w czasie, których proponuje się odwiedzenie kilku krajów. Nowa Zelandia jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania. Są też wycieczki, które obejmują międzylądowanie w Dubaju, Hongkongu lub Singapurze. Każdy taki przystanek to szansa na zobaczenie jeszcze jednego kawałka świata. To też dodatkowe koszty, które trzeba ponieść by dobrze się bawić. Wybierając się jednak w tak daleką podróż warto ją sobie urozmaicić tak bardzo jak to możliwe.

 

Raj dla miłośników sportów wodnych

Australia to miejsce idealne dla tych, którzy kochają wodę. Specjalnie dla nich organizowane są wycieczki połączone z pobytem w zatoce uznawanej za raj dla surferów. Za dodatkową opłatą można też wybrać się na wycieczkę obejmującą nurkowanie w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Oczywiście, wymaga to dodatkowych opłat. Pieniądze na nie można zdobyć dzięki szybkiej gotówce. Najlepsze warunki do nurkowania są od sierpnia do grudnia. To świetna okazja by poznać bliżej tą egzotyczną florę i faunę. Widziałeś kiedyś polującą barakudę? W Australii masz taką szansę.