Pakiet medyczny to rozwiązanie, które pozwala korzystać z usług lekarzy w prywatnych placówkach medycznych. Oferta takich pakietów jest obszerna, zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jak wybrać najlepszy pakiet dla siebie i rodziny?

 

Oczekiwanie na wizytę u specjalisty

 

Wybierając pakiety medyczne warto zwrócić uwagę na czas oczekiwania na wizytę w danej placówce. Kwestia zdrowia jest najważniejsza, a czasami potrzebujemy opieki lekarza bardzo szybko. Warto porównać różne oferty i wybrać najbardziej dogodną, czyli taką, która zapewni szybki dostęp do opieki lekarza.

 

Liczba lekarzy w placówce

 

Liczba lekarzy specjalistów jest jednym z najważniejszych elementów, na które warto zwrócić uwagę. Pakiety medyczne różną się specjalizacją lekarzy i ich liczbą. Warto zatem pomyśleć, z usług jakich lekarzy będziemy korzystać i jak wygląda dostęp do specjalisty. Warto zauważyć, że korzystanie z ich opieki bez specjalnego skierowania jest sporym ułatwieniem. Jeśli mamy dziecko, warto sprawdzić dostępność pediatrów i laryngologów, także internistów, okulistów itp.

 

Dostępne badania

 

Warto także sprawdzić, jakie badania oferują pakiety medyczne – informacja znajduje się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Pozytywnym aspektem będzie fakt, że w placówce znajdują się punkty diagnostyczne, w których można wykonać badania dzięki skierowaniu od lekarza nie tylko z danej placówki, ale także z innych przychodni i gabinetów prywatnych. W razie pytań można poprosić o pomoc konsultanta.

 

Ilość placówek

 

Jeśli pakiety medyczne oferują korzystanie z wielu placówek, to z pewnością jest to olbrzymia zaleta. To oznacza większą możliwość umawiania wizyty, większą liczbę lekarzy i więcej wolnych terminów. Można zatem skorzystać z placówki znajdującej się najbliżej domu lub miejsca, w którym aktualnie przebywamy,, co stanowi spore ułatwienie. Podczas wyboru warto zatem wziąć pod uwagę liczbę placówek i ich lokalizacje.

 

Cena pakietu

 

Cena jest jednym z elementów, na którą często zwracamy uwagę. Nie warto przepłacać, ale też nie można oszczędzać na zdrowiu swoim i bliskich. Droższe pakiety oferują szeroki zakres opieki zdrowotnej, a nawet zabiegi lub operacje w szpitalach prywatnych. Tańsze pakiety umożliwią jedynie wizyty u internisty lub pediatry. Trzeba się zastanowić, z jakich usług pragniemy korzystać, a następnie wybrać najbardziej dogodną opcję. Cena pakietów medycznych waha się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

 

Pakiety medyczne zapewniają łatwiejszy dostęp do opieki lekarzy specjalistów. To poprawia komfort życia, wpływa na lepszy dostęp do danego specjalisty, a tym samym na dbanie o zdrowie w jak najlepszy sposób.