Ceny sprzętu RTV potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy, ale nie trzeba od razu wydawać kilku tysięcy złotych na dobrej jakości telewizor. No, chyba że ktoś naprawdę pragnie stworzyć swoje domowe kino, a kwestia finansowa nie odgrywa dla niego większego znaczenia. Prawda jest taka, że nawet za tysiąc złotych można kupić już dobry telewizor, który posłuży nam przez lata.

 

Telewizor do 1000zł – czym kierować się przy jego wyborze?

 

Wbrew pozorom za tysiąc złotych także można kupić dobrej jakości telewizor, z którego użytkowania będziemy zadowoleni. Wybierając tego typu produkt, należy przyjrzeć się kilku istotnym kwestiom dotyczących jego specyfikacji. Chodzi tutaj głównie o przekątną ekranu, rodzaj wyświetlacza, rozdzielczość, funkcję Smart TV, obraz 3D, łączność, złącza, klasę energetyczną i producenta oraz na dodatkowe funkcje i wyposażenie. Jeśli ktoś pragnie oglądać na swoim nowym sprzęcie telewizję naziemną, to należy sprawdzić, czy ma rozdzielczość obrazu HD Ready. W przypadku grania na nim także w gry na konsoli warto poszukać modelu Full HD.

Za tysiąc złotych będzie można już dostać taki telewizor z 22-calowym ekranem. Bardzo ważne jest to, aby nie kupować najtańszego modelu, gdyż wówczas kontrast będzie słaby, a jakość obrazu niższej jakości, co skutkuje niewiarygodnym odzwierciedlaniu kolorów.

Oprócz kontrastu i jasności obrazu znaczenie ma także jego płynność. Na ten ostatni parametr ma wpływ częstotliwość odświeżania. Należy zwrócić uwagę także na solidność wykonania i na design.

 

Telewizor musi posiadać standardowe złącza i gniazda do komunikowania się z urządzeniami multimedialnymi/mobilnymi nośnikami. Oprócz złącza HDMI przydatne jest także VGA – umożliwia podłączenie telewizora do komputera i używania go jako monitora. Najistotniejszymi parametrami przy wyborze telewizora, które wpływają na jego jakość, są: przekątna matrycy, zastosowane technologie i ilość złączy. Godni polecenia producenci telewizorów to Manta, Samsung, Sharp i Kruger&Matz.

 

Brak gotówki na zakup telewizora? Weź go na raty lub spłać dzięki szybkiej pożyczce

 

Nawet jeśli nie mamy wystarczająco dużo funduszy przy sobie, to nie trzeba kupować sprzętu za gotówkę, gdyż dostępna jest pożyczka 1000zł czy też opiewającą na wyższą kwotę. Czasami warto jest trochę dopłacić i zyskać jeszcze lepszej jakości sprzęt w przystępnej cenie. Wszystko zależy od tego, jakie funkcjonalności są dla nas najważniejsze przy wyborze sprzętu RTV. Czasami wystarczy zapłacić sto lub dwieście złotych więcej, aby zyskać lepszej jakości telewizor o wyższym standardzie. Sklepy z elektroniką regularnie przecież oferują różnego typu promocje, dlatego też warto być z nimi na bieżąco.