W życiu zdarzają się trudne momenty i nie zawsze łatwo im zaradzić. Kłopoty finansowe i potrzeba posiadania pilnej gotówki z pewnością się do nich zaliczają. Na szczęście pożyczka na dowód może skutecznie zaspokoić nasze potrzeby finansowe, a co najważniejsze jest wypłacana od ręki bez żadnych zaświadczeń.

 

Na czym polegają pożyczki na dowód?

 

      Są one pozabankową formą pożyczki i znacznie łatwiej je uzyskać. Firmy pożyczkowe mają zdecydowanie mniej rygorystyczne kryteria, które pożyczkobiorca musi spełnić, by uzyskać pożyczkę. Pożyczki online na dowód to oferta, która skierowana jest do osób pełnoletnich, posiadających stałe wpływy na konto oraz nie figurujące w bazach dłużników. Podczas składania wniosku niezbędny jest więc dowód osobisty, aktywny telefon komórkowy oraz własne konto bankowe. Nie musimy natomiast dostarczać pożyczkodawcy zaświadczeń od pracodawcy czy określać celu pożyczki. Ta uproszczona procedura sprawia, że pożyczki online są coraz bardziej popularną alternatywą dla tradycyjnych pożyczek w bankach.

 

Co warto wiedzieć o pożyczkach na dowód?

 

Przede wszystkim tego rodzaju pożyczki udzielane są na krótki okres, zazwyczaj od 30 do 60 dni. Podczas składania wniosku sami określamy, jaki termin spłaty pożyczki nas interesuje. Pożyczki na dowód są także najszybszym sposobem na otrzymanie pieniędzy. Czasem wystarczy kwadrans, by wniosek pożyczkowy został rozpatrzony pozytywnie i by środki pieniężne znalazły się na koncie pożyczkobiorcy.

 

Jak wygląda procedura ich zaciągania pożyczki na dowód?

 

        Bardzo prosto. Wniosek o pożyczkę na dowód można złożyć online. Wystarczy tylko wejść na stronę firmy pożyczkowej i odnaleźć stosowny formularz. W dalszym etapie należy przesłać skan dowodu osobistego i gotowe. Jeśli spełnimy wszystkie kryteria wymagane przez pożyczkodawcę, nasz wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie i jeszcze tego samego dnia pożyczone pieniądze zasilą nasze konto.

 

O czym należy wiedzieć przy okazji pożyczek na dowód?

 

       Po pierwsze o tym, by chronić swój dowód i numer PESEL, a także dane do logowania do danego serwisu pożyczkowego. Nie może być on udostępniany osobom do tego niepowołanym. Po drugie, by nie zaciągać zbyt wysokiej pożyczki, jeśli istnieje obawa, że nie będziemy w stanie spłacić jej w terminie. Nieuregulowanie zadłużenia zgodnie z określonym w umowie harmonogramem może skutkować naliczeniem odsetek karnych.

 

Sprawdź również: crédito universitario